VibroGym

Vybrat výrobce ↓
Resetovat

Jak správně vybrat vibromasážní plošinu?

Při výběru vibrační plošiny (též vibromasážního stroje, vibrogymu) jsou pro většinu zákazníků rozhodujícími faktory: systém vibrací, zatížení a s tím také úzce související cena. Vibrace mohou být horizontální, vertikální či kombinované u dvou motorových plošin. Pro domácí použití postačí jednomotorová vibromasážní plošina s výkonem motoru od 200 do 350 W a zatížením do 120 kg. Náročnějším uživatelům a do fitcenter a wellnescenter doporučujeme dvomotorové plošiny se zdvojeným systémem vibrací a zatížením do 150 kg.

Vibrační plošiny pro domácí použití bývají obvykle vybaveny jedním motorem o výkonu 200 - 350 W, který pomocí vibračních vahadel vytváří horizontální vibrace (pohyb vibrační desky do stran nebo s náznakem krutu) nebo vertikální vibrace (pohyb vibrační desky nahoru a dolu obvykle jako houpačka přes příčnou osu). Přístroje mají různou frekvenci vibrací (počet kmitů za vteřinu) a amplitudu (míra vychýlení plošiny při vibraci). Běžný rozhah hodnot vibrací je 1 - 40 Hz a amplituda 1 - 5 mm. Široký rozsah hodnot bývá samozřejmě vykoupen vyšší cenou přístroje.

Výkonnější vibrační plošiny jsou vybaveny dvěma motory. Jeden motor obvykle vytváří horizontální a druhý vertikální vibrace. U většiny těchto vibromasážních přístrojů lze horizontální a vertikální vibrace používat jak samostaně tak synergicky (oba systémy dohromady).

Vibrační plošiny jsou obvykle vybaveny computerem s množstvím přednastavených programů včetně manuálního ovládání. Mohou mít také snímač tepu nebo měřič tělesného tuku a celou řadu jiných doplňkových funkcí.

Vibrační přístroje jsou nenáročné na údržbu a jejich provoz není nijak nákladný. Energetická náročnost je obdobná jako například u televize a náročnost obsluhy je srovnatelná s obsluhou automatické pračky.

Kategorie Výrobci
Jsme i na FACEBOOKU

Dotaz na prodejce
Newsletter
Nakupujte u nás:

Doporučujeme:

Marcy stojan na činky DUMBELL RACK

Vaše cena: 7 490 Kč

Amix EGG Amino 900tbl.

Vaše cena: 1 140 Kč

O guma tuhá červená

Vaše cena: 38 Kč

Legal power šortky 613

Vaše cena: 1 090 Kč