Nutrend ARGININE 120cps.

Nutrend ARGININE 120cps.

Arginin: základní funkcí je zvýšení prokrvení periferií (prostřednictvím zvýšené produkce oxidu dusnatého NO), vyšší produkce somatotropinu (růstového hormonu- STH ), zlepšení funkce pohlavních orgánů a u mužů zvýšení spermatogeneze (tvorby spermií). výrobce: Nutrend Více informací

 Skladem 
350
304 bez DPH
Běžná cena:
390
DPH:
15 %
ks
Výrobce:
Nutrend
Katalogové číslo:
A01-126
Záruka:
2 roky
Přidat k porovnání

Arginine

Jednou ze zásadních funkcí argininu je jeho funkce prekurzoru tvorby oxidu dusnatého (NO), který v organismu působí vazodilatačně (snižuje tonus) na hladké svalstvo ve stěnách cév – v konečném důsledku to znamená, že se cévy rozšíří, zvýší se prokrvení což, umožňuje zásobení periferií živinami a kyslíkem.


Charakteristika účinné látky - argininu:

Arginin je neesenciální aminokyselina, s řadou důležitých rolí v organismu. Pro lepší pochopení je třeba uvést alespoň základní směry účinků argininu. Jedním ze dvou zásadních vlivů v organismu je funkce argininu jako prekurzoru tvorby oxidu dusnatého (NO), který v periferních částech organismu působí vazodilatačně (snižuje tonus) na hladké svalstvo – v konečném důsledku to znamená, že se rozšíří cévy, zvýší se prokrvení, což umožní zásobení periferií živinami a kyslíkem. Na tuto vlastnost existují dva možné pohledy –

1. z hlediska sportovní výkonnosti a regenerace

Vliv argininu na sportovní výkonnost a regeneraci – díky zvýšenému množství oxidu dusnatého NO (arginin je prekurzorem) dilatují cévy zásobující svalovou tkáň a díky většímu průtoku krve se do tkání dostane více kyslíku a glukózy v průběhu zátěže. Pokud se na daný princip podíváme ještě blíže, tak glukóza společně s množstvím kyslíku jsou limitem především dlouhodobé intenzivní zátěže, tedy tady může arginin pomoci zvýšit výkonnost. Z hlediska krátkodobého maximálního výkonu (do 30 vterin) je třeba vnímat, že organismus čerpá energii především ze zdrojů operativně dostupných ve svalových buňkách a arginin může díky rozšíření cév pomoci následné regeneraci – urychlí doplnění spotřebovaných sacharidů, rychlejší odplavení metabolitů. Užití argininu v potréninkové fázi díky zvýšenému prokrvení urychlí regeneraci, vyplavení metabolitů a doplnění zásob glykogenu ve svalových vláknech.

2. z hlediska zvýšení prokrvení pohlavních orgánů
Fungování pohlavních orgánů je založeno na schopnosti dodat dostatek krve k prokrvení. Konkrétně u mužů je na tomto založena schopnost udržet erekci. Arginin díky schopnosti rozšiřovat cévy podporuje funkci a obecně je považován za prostředek zlepšující kvalitu sexuálního života. Dalším důležitým faktem z hlediska reprodukčních funkcí je to, že mužské sperma je tvořeno převážně argininem (95%), tedy dostatečné množství argininu, nebo případná suplementace zlepšuje schopnost tvorby spermií (spermatogenezi).

 Svým účinkem je arginin vhodný pro:

* nárůst svalové hmoty - zvyšuje produkci somatotropinu (růstového hormonu - STH)
* zvýšení prokrvení - pomocí oxidu dusnatého (NO)
* podporu imunitního systému
* urychlení procesu hojení
* zvýšení síly a podporu růstu a zachování svalové hmoty
* snížení hladiny cholesterolu
* zvýšení tvorby spermatu
* spokojený sexuální život

Doporučené dávkování:

Pro zlepšení regenerace nárůst svalové hmoty: 4 kapsle Argininu po výkonu
Pro podporu sexuálního apetitu: 4 kapsle před výkonem
Pro celkovou vitalizaci a stimulaci imunitního systému: 2 kapsle ráno, 2 kapsle večer.

Použití ARGININE:

dle doporučeného dávkování polkněte kapsle a zapijte dostatečným množstvím vody či sportovního nápoje. Nejsou vhodné alkoholické a mléčné nápoje. Po otevření skladujte při teplotě do 25 °C a spotřebujte do 3 měsíců.

 Potravina určená pro zvláštní výživu. Vhodné pro sportovce. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C, mimo dosah přímého slunečního záření. Chraňte před mrazem. Ukládejte mimo dosah dětí. Neobsahuje látky dopingového charakteru. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním.

Nutriční hodnoty:  ARGININE
  100 g 1 kapsle - 600 mg
Energetická hodnota 3132,9 kJ/737,2kcal 18,7 kJ/4,4 kcal
Bílkoviny 184,3g 1,1 g
Sacharidy 0 g 0 g
Tuky 0 g 0 g
L-Arginin báze 83 g 0,5 g

 

Uživatelská recenze produktu Nutrend ARGININE 120cps.

Napsat recenzi
Hodnocení produktu
0% Hodnotilo 0 uživatelů